
Zakład Stolarski Maciej Ziemiński otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu "Spersonalizowane drzwi 3D odpowiedzią na innowacyjne oczekiwania rynku.".
Projekt realizowany na terenie gminy Sępólno Krajeńskie, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe, które zweryfikowano w wyniku analiz dotyczących popytu na nowe produkty, przez co projekt jest w pełni efektywny ekonomicznie i finansowo, zapewniając dalszy dynamiczny rozwój firmy. Realizacja inwestycji pozwoli firmie na wejście na rynek z udoskonalonym nowym i nowym produktem w postaci drzwi wewnętrznych 3D.
Dywersyfikacja rynku pod względem produktowym jest niezbędna w celu utrzymania pozycji zakładu produkującego kompleksowo i elastycznie dostosowując produkcję do indywidualnych zapotrzebowań klientów. Wprowadzenie innowacyjnego produktu przy wykorzystaniu zaplanowanych maszyn zaspokoi plany inwestycyjne firmy. Pozwoli na rozszerzenie produkcji jak i wprowadzi nowe produkty oraz pozwoli produkować wysokiej jakości elementy niezbędne do produkcji drzwi wewnętrznych, zewnętrznych.
W oparciu o informacje płynące z rynku krajowego jak i zagranicznego wskazują na wzrastające oczekiwania i zapotrzebowanie na stolarkę otworową w kategorii średnich cenowo jednak legitymujących się wysoką jakością wykonania. Wg oczekiwań tych klientów produkty produkowane przez firmę są atrakcyjne pod względem jakościowym jak i cenowym.
Całkowita wartość inwestycji to 1 400 000,00 zł
Wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 692 865,20 zł
Wkład własny 707 134,80 zł
Galeria gadżetów reklamowych do promocji dofinansowania:
Galeria maszyn zakupionych w ramach realizowanego projektu:

Zakład Stolarski Maciej Ziemiński otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu "Zakup nowoczesnych urządzeń solarskich szansą rozwoju Zakładu Stolarskiego Maciej Ziemiński".
Dzięki pozyskanej dotacji zakład jest w stanie wytwarzać produkty lepszej jakości, o kształtach i geometrii które do tej pory nie były dostępne a także w znacznie lepszej technologii. Skutkiem takiej obróbki drewna jest dostarczenie klientom nowych, lepszych produktów końcowych w szerokiej gamie do wyboru.
Projekt był realizowany w okresie od stycznia 2014 do grudnia 2014 r.
Inwestycja naszej firmy była odpowiedzią na problemy i bariery rozwojowe przedsiębiorstwa i obejmowała zakup następujących środków trwałych:
- Filtr modularny
- Pilarko-frezarka do forniru
- Strugarka czterostronna
- Wyrówniarka
- Szlifierka taśmowa
Całkowita wartość inwestycji to 474 176,80 zł
Wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 269 535,00 zł
Środki pozyskane z budżetu państwa: 47 565,00 zł
Wkład własny 157 076,80 zł